Za učenike koji su završili OMŠ

AKO SE UPISUJETE U I razred SREDNJE MUZIČKE ŠKOLE potrebno je da pratite obaveštenja ministarstva prosvete ili naše društvene mreže u vezi sa terminima upisa. Prvi korak je prijava kandidata za prijemni ispit ONLINE, od 15. do 22. aprila 2024. godine, do 16h na adresi –  http://mojasrednjaskola.gov.rs/Cir/Pocetna
dok se u prostorijama škole možete prijaviti od 19. do 22. aprila 2024.godine, 09-16h

Prijemni ispiti u muzičkim školama obaviće se 17., 18. i 19. maj 2024. godine.

Konačni rezultati prijemnih ispita će biti objavljeni na oglasnim tablama škole

Upis u prvi razred srednje muzičke škole obaviće se 24. juna 2024.godine, od 8-15h
PRIJAVA PRIJEMNOG ISPITA
Za prijavu prijemnog ispita obavezna dokumentacija je:

I   Iz osnovne škole:

1. Svedočanstvo o završenom VI razredu osnovne škole
  2. Svedočanstvo o završenom VII razredu osnovne škole
  3. Potvrda da pohađa VIII razred osnovne škole
  4. Šifra učenika (izdaje se potvrdom u osnovnoj školi)

II   Iz muzičke škole:

1. Svedočanstva drugog ciklusa
  2. Potvrda iz osnovne muzičke škole da je upisan u završni razred osnovne muzičke škole

III   Fotokopija lične karte jednog od roditelja (za učenike koji do sada nisu bili učenici muzičke škole u Subotici)

IV   Prijava za polaganje prijemnog ispita (možete preuzeti ovde )

V    Dokaz o uplati troškova prijemnog ispita u iznosu od 2.000,00 dinara.

INSTRUKCIJE ZA PLAĆANJE

KANDIDAT KOJI NE PODNESE NAVEDENU DOKUMENTACIJU NE MOŽE PRISTUPITI PRIJEMNOM ISPITU

PODNOŠENJE PREOSTALE DOKUMENTACIJE

I   Iz osnovne škole:

1. Svedočanstvo o završenom VIII razredu osnovne škole
  2. Uverenje o obavljenom položenom završnom ispitu
  3. Svedočanstvo o završenom osnovnom obrazovanju i vaspitanju

II   Iz muzičke škole:

1. Svedočanstvo iz poslednjeg razreda osnovne muzičke škole
  2. Svedočanstvo o završenom osnovnom muzičkom obrazovanju i vaspitanju

Na obrazovnom profilu muzički saradnik-teoretičar polažu se sledeći predmeti:

• diktat iz solfeđa,
  • usmeni ispit iz solfeđa,
  • test iz teorije muzike.

Na obrazovnim profilima muzički izvođač-klasična muzika, muzički izvođač-džez muzika i muzički izvođač-tradicionalna muzika polažu se sledeći predmeti:

• usmeni ispit iz solfeđa sa teorijom muzike,
  • glavni predmet (instrument ili pevanje).

* Učenici koji polažu prijemni ispit na dva obrazovna profila, prijavljuju dva ispita (dva prijavna lista i uplatnice).

Nakon rezultata prijemnog ispita sledi upis.

UPIS

Dokumentacija za upis za redovne učenike:

1. Prijava za upis (ПРИЈАВА-ЗА-УПИС)
  2. Lekarsko uverenje o ispunjavanju zdravstvenih uslova (solo pevači dodatno lekarsko uverenje otorinolaringologa-fonijatra)
  3. Dokaz o plaćenim troškovima upisa u iznosu od 2500,00 dinara

MESEČNI TROŠKOVI:

DONATORSKI DINAR………………………………….800,00 dinara

IZDAVANJE INSTRUMENTA………………………………………1000,00 dinara

Važno obaveštenje!

Muzička škola je prešla na novi program poslovanja od 2024.godine i dobila nove račune. Ono što je izuzetno važno jeste da ispravno popunite model i poziv na broj (odobrenje). Takođe, kao i do sada, na uplatnicu treba upisati ime i prezime deteta. Za sve dodatne informacije javite se računovodstvu škole.

INSTRUKCIJE ZA PLAĆANJE

*OBAVEŠTENJE- UPIS UČENIKA

Donacije za treće i svako naredno dete ne naplaćuju se ni u osnovnoj, ni u srednjoj muzičkoj školi.

Samohrani roditelji i roditelji dece iz osetljivih društvenih grupa i socijalno ugroženih porodica mogu biti oslobođeni obaveze plaćanja roditeljskog dinara odlukom direktora škole, na svoj zahtev, uz koji podnose odgovarajuće dokaze.

Roditelji koji su oslobođeni plaćanja roditeljskog dinara plaćaju upis, а ne plaćaju mesečnu donaciju.

Iznajmljivanje instrumenta se uvek naplaćuje.

Iznajmljivanje instrumenta plaćaju i oni roditelji koji su oslobođeni plaćanja roditeljskog dinara.

KALENDAR AKTIVNOSTI ZA SPROVOĐENJE PRIJEMNOG ISPITA I UPISA UČENIKA ZA 2024/25. ŠKOLSKU GODINU- SREDNJA MUZIČKA ŠKOLA

A 2024/25-AS TANÉVRE VONATKOZÓ FELVÉTELI VIZSGA ÉS BEIRATKOZÁS IDŐRENDJE  A KÖZÉPFOKÚ ZENEISKOLÁBA

Pogledaj OVDE