Poziv na Festival mladih pijanista „Pianissimo“

Sa velikim zadovoljstvom i radošću  pozivamo Vas i vaše učenike  da učestvujete i budete gosti na Festivalu mladih pijanista „PIANISSIMO“. Festival će se održati od 18.-21. maja 2017. godine u Muzičkoj školi Subotica.

Prijava i propozicije za takmičenje: Pianissimo – propozicija

Sadržaj  Festivala :

18.maj 2017 koncert istaknutih pijanistkinja Natalije Zagalskaje (Nemačka) i mr Maje Repić (Srbija),Velika većnica  Gradske kuće Subotica.

19.maj 2017. Celodnevno takmičenje V,VI,VII,VIII,EXTRA kategorije

20.maj 2017. Seminar (masterclass) Natalije Zagalskaje,

20.maj 2017. Celodnevno takmičenje BABY, I, II, III, IV kategorija

21.maj 2017  Gala koncert najuspešnijih polaznika Festivala, Velika većnica Gradske kuće .

Informacije i kontakt telefon :

Mate Kristina, koordinator festivala “Pianissimo”, telefon: 062-509-377, e-mail: pianissimofest@gmail.com

*

U okviru festivala će se  održati takmičenje i Masterclass Natalije Zagalskaje (biografija u prilogu) , istaknute pijanistkinje iz Nemačke. Jednodnevni seminar koji podrazumeva jedan čas od 45 minuta, namenjen  je učenicima srednjih škola,  kao i učenicima nižih razreda koji aktivno učestvuju na takmičenjima. Seminar i takmičenje će se održati  u prostorijama Muzičke škole Subotica. Najbolje plasirani učesnici takmičenja imaće mogućnost da nastupe na  svečanom završnom koncert u Velikoj većnici Gradske kuće Subotice.

Prijave za masterclass možete poslati na mail adresu : pianissimofest@gmail.com

Poželjno je da u prijavi učesnici napišu:

• gde  i u čijoj klasi se trenutno školuju
  • kratku biografiju
  • program koji bi svirali

Pianissimo

Mentés