Učenička inicijativa

Učenički parlament je bio inicijator i realizator ideje koncerta koji je održan deci koja su klasičnu muziku doživela na poseban način. Pozvali smo učenike i štićenike Doma za decu ometenu u razvoju „Kolevka“, Osnovne i srednje škole „Žarko Zrenjanin“ i Doma učenika Školskog centra „Dositej Obradović“. Koncertna sala bila je puna gostiju 7. decembra u 11 sati.

Koncert je otvorio Nebojša „Neca“ Živanović, učenik tradicionalnog pevanja klase Tamare Štricki Seg. Nakon njega su nastupali učenici srednje škole sa programom klasične instrumentalne muzike.

Završni deo koncerta su činila deca iz Školskog centra. Oni su izveli muzičku i plesnu tačku „Mi se ne bojimo, učimo da brojimo“, koja je praćena podrškom cele publike.

Ova nedelja je nedelja osoba sa invaliditetom. Budimo odgovorni prema sebi i osobama oko sebe, i ne zaboravimo da će osmeh izazvati osmeh na svačijem licu.