Koncert maturanata

bus

13. i 14. maja 2016.god. simfonijski orkestar Škole je gostovao u Kupusini i Srbobranu. Uz simfonijski orkestar je nastupalo 5 učenika završnih razreda. Nastupi su bili jedinstveni kulturni program u ovim mestima (negde je prvi put gostovao simfonijski orkestar) i propraćeni su velikim interesovanjem publike.

srbobran kozos

Svečani završni koncert ove „turneje“ je održan u Gradskoj kući, 15.maja2016.god. Nastupali su maturanti Bakoš Rebeka (violina, klasa: Nikolić Miloš), Ibrahimović Emina (etno pevanje, klasa:  Štricki Seg Tamara), Laslo Blanka (violončelo, klasa: Molnar Viktor), Mesaroš Birigita (solo pevanje, klasa: Marković Tamara), Molnar Čila (solo pevanje, klasa: Herodek Eva), Sretenović Miloš (saksofon, klasa: Macura Nikola), Terek Noemi (etno pevanje, klasa: Kanalaš Žofia) i Varga David (džez pevanje, klasa: Dudaš Beata).

publika

U istoriji Škole ovakav vid maturskih koncerata ima tradiciju pola veka, no, ove godine je prvi put učenik džez odseka pevao uz pratnju simfonijskog orkestra.

Varga 1

Varga David

(džez pevanje)

U sastavu simfonijskog orkestra su svirali i nastavnici Muzičke škole, pružajući podršku svojim učenicima. Orkestrom je dirigovao Paško Čaba.

Sretenović Miloš – saksofon  Sretenovic 2

Bakoš Rebeka (violina)           rebeka

Terek Noemi (etno pevanje) Noemi 1

Csilla 2  Molnar Čila (solo pevanje)