Kamarazeneest

2016.február 1-én a Szabadkai Városházán középiskolás diákjaink mutatkoztak be, Iskolánk kamaraegyüttesei. 22 kamaraegyüttesünkből a szakmai zsüri 6-ot választott ki erre fellépésre. A hangversenyen Szlovéniából, a Konservatorij za glazbo és a belgrádi Stanković zeneiskolából voltak vendégeink. A maribori konzervatórium igazgatónője – Helena Meško – jövetelével immár harmadik alkalommal jelezte e esemény jelentőségét.
A hangverseny műsora a következő volt:
  • Mészáros Brigitta és Lehocki Dániel, Papageno és Papagena duettjét adták elő, Mozart Varázsfuvola című operájából, Bíró Viola zongorakíséretével.
  • A vonós trió Maja Nimčević, Nikola Blažić és László Blanka Haydn egyik Londoni trióját játszotta.
  • Fuvoladuó – Krmpotity Dominika és Habi Petra – Kronke Két pillangó című művét játszotta. Zongorán kísért Katarina Novaković volt.
  • A belgrádi Stanković iskola diákjai a Geronimo ed il Conte kettősét adták elő Cimarosa: Titkos házasság című operájából.
  • Draško Korać, Daniel L.Kopunović és Miloš Sretenović – szaxofon-trió – Schäfer: Tres pajaros művét adták elő.
  • Boško Purković és Goran Biro ütőhangszereken játszotta a Trio per uno for duo kompozíciót.
  • A maribori Konservatorij za glazbo növendékei Šuklar négy harmonikára írt Szatirikus kvartettjével lepték meg a közönséget: elsötétített teremben, bányászlámpával a fejükön vonultak be és játszottak.

A műsor végén szavazott a közönség és a szavazás eredménye a köv. lett:

1. díj – a két ütős – Boško Purković és Goran Biro,

2. díj – a két belgrádi baritonista  – Nemanja Nikolić, Marko Ostojić és Teodora Ateljević – zongora.

3. díj – a szabadkai énekesduó – Mészáros Brigitta, Lehocki Dániel és Bíró Viola – zongora.

Felkészítőtanáraik: Goran Evetović (ütőhangszerek), Ljubica Živković (Belgrád, ének), Tamara Marković (ének), valamint Nagy Tímea (fuvola), Molnár Viktor (vonós), Nikola Macura (szaxofon) és Borut Mori (Maribor, harmonika).