Veče kamerne muzike

Veče kamerne muzike se tradicionalno održava svake godine u januaru mesecu. Koncert priređuje Muzička škola – Subotica a gosti dolaze iz Maribora, Osijeka i Beograda. U pitanju su kamerni sastavi koji nastupaju kao duo, trio, kvartet,kvintet.

Kamerna muzika se izučava u okviru nastave u muzičkoj školi, to je obavezan predmet i takvih sastava u Muzičkoj školi – Subotica u ovom trenutku ima dvadeset i dva.Od tih 22 sastava za pomenuto veče izabrano je šest ansambala i to:

• trio sopran, bariton i klavir
  • gudački trio
  • trio saksofona
  • trio dve tambure i klavir
  • duo udaraljki
  • trio dve flaute i klavir
  • gosti iz Maribora su se predstavili kvartetom harmonika, a gosti iz Beograda su se predstavili kao trio dva baritona uz pratnju na klaviru.
  • Na kraju koncerta publika je glasala za onaj ansambl koji im se u toku večeri najviše dopao, pa je po anketi publike redosled bio sledeći:
  • duo udaraljki Goran Biro i Boško Purković ( klasa Goran Evetović,Muzička škola – Subotica).
  • operski duet iz Beograda (muzička škola Stanković,klasa Ljubica Živković) Nemanja Nikolić, Marko Ostojić i Teodora Ateljević.
  • operski duet Mesaroš Brigita, Lehocki Daniel i Biro Viola (klasaTamara Marković, Muzička škola – Subotica).

vkm_2016_new