Medveczki Mária kurzusa a népi ének szak növendékei számára

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt 2017. évi Csoóri Sándor pályázatot nyerte el a Szabadkai Zeneiskola népzenei tanszaka, mely összegből két mesterkurzust is szerveztünk.

Május 4-én és 5-én zajlott le a Szabadkai Zeneiskolában az iskola létezése óta, ez első népi ének mesterkurzus. A kurzust Maczkó Mária eMeRTon-, Magyar Örökség- és Prima díjas előadóművész, a budapesti Zeneakadémia tanára tartotta. Legszűkebb pátriájának népdalait oktatta, a Galga mente területéről.

A kurzuson olyan vajdasági általános és középiskolás növendékek vettek részt, melyek az elmúlt években kiemelkedtek a népzenei versenyeken. A kurzuson jelen voltak Szabadkáról, Törökbecséről, Királyhalmáról, Ludasról, Kanizsáról, Martonosról, Péterrévéről, Adáról, Zentáról és Topolyáról.

A következő kurzust május 11-én és 12-én szervezzük meg, melyen Juhász Réka, budapesti népdalénekes, a Zeneakadémia tanára fog oktatni gyimesi és dunántúli népdalokat!

IMG_1614 IMG_1624IMG_1009IMG_1008

Hozzászólások lezárva.