Festival solfeđa – učenici OMŠ

Učenici niže muzičke škole učestvovali su, po drugi put, na „Ekipnom festivalu solfeđa“ u osnovnoj muzičkoj školi „Josip Slavenski“ u Novom Sadu. Festival je održan 19. i 20.04.2016.godine.

Solfeđo je obavezan predmet u osnovnoj muzičkoj školi. Uči se uz glavni predmet – instrument i retko se stvara prilika da učenici uporede znanje sa svojim vršnjacima. U Novom Sadu je festival organizovan po treći put, a naša Škola je ove godine drugi put učestvovala na ovoj manifestaciji.

Zahvaljujući dobroj organizaciji, vladala je festivalska atmosfera: deca su se družila i ujedno takmičila. Iz naše škole su nastupali učenici II, IV, V i VI razreda OMŠ.

Učenici su se takmičili u grupama od 3 člana:

• Anja Golubović, Ivana Kopunović i Nevena Savičić: „Tri činele“
  • Aleksa Konatar, Mirna Ivakić i Luka Sudarević: “Trio Fantastico”,
  • Mate Colić, Vukašin Perović, Katarina Živanović: „Trio S“
  • Ivana Mamužić, Anastasja Stokin i Milovan Simić: „Muzička četvorka“

Osvojili smo tri II nagrade i jednu III nagradu.

Učenike su pripremale nastavnice: Melanija Jakšić, Nataša Kostadinović, Nevena Racić i Eva Takač.