Értesítés a koronavírus általi fertőzésveszély csökkentését segítő intézkedésekről az iskola területén

ISKOLÁBA ÉRKEZÉS

• ISKOLÁBA CSAK A TELJESEN EGÉSZSÉGES TANULÓK JÁRHATNAK, AKIKNEK NINCS SEMMIFÉLE FERTŐZÉSRE UTALÓ TÜNETÜK.
  • A SZÜLŐKNEK ISKOLÁBA INDULÁS ELŐTT MINDEN REGGEL KÖTELEZŐEN MEG KELL MÉRNIÜK A TAGYERMEKEIK LÁZÁT.
  • A TANÁROK, ÉS AZ ISKOLA SEGÉDSZEMÉLYZETE IS MINDEN REGGEL KÖTELES MEGMÉRNI A LÁZÁT

ISKOLÁBA INDULÁS ELŐTT.

• AZOKNAK A TANULÓKNAK ÉS A SEGÉDSZEMÉLYZET DOLGOZÓINAK, AKIKNÉL MEGÁLLAPÍTÁST NYERT, HOGY LÁZASAK VAGY LÉGÚTI FERTŐZÉSRE UTALÓ TÜNETEIK VANNAK, NEM KELL  ISKOLÁBA JÖNNIÜK.
  • A TANULÓK NEM JÖHETNEK ELŐBB AZ ISKOLÁBA, MINT AHOGYAN AZT AZ ÓRAREND MEGHATÁROZZA, ÉS SZABAD IDEJÜKBEN NEM TARTÓZKODHATNAK AZ ISKOLA FOLYOSÓIN, UDVARÁN.
  • AZOK A FELNŐTTEK, AKIK A TANULÓKAT ELKÍSÉRIK AZ ISKOLÁBA, NEM LÉPHETNEK BE AZ ISKOLA ÉPÜLETÉBE

A TANULÓ VÉDŐÁLARCOT VISEL:

• AZ ISKOLÁBA LÉPÉSTŐL ADDIG, MÍG BE NEM ÜL A HELYÉRE A PADBAN.
  • KÖTELEZŐEN VISELI, AMIKOR FELEL VAGY BESZÉLGET, HA A PADOK KÖZT JÁR, SZÜNETRE MEGY VAGY A MOSDÓBA.
  • A VÉDÓÁLARCOT LETEHETI AZ IDŐ ALATT, MÍG A PADBAN A HELYÉN ÜL, FIGYELI A TANÍTÁS FOLYAMATÁT, ÉS NEM BESZÉL.
  • A TANÁROK ÉS A SEGÉDSZEMÉLYZET ÁLLANDÓAN HORDJA A VÉDŐÁLARCÁT, MÍG AZ ISKOLÁBAN

VAN.

• BÁRMILYEN ÁLARCOT VISELHETŐ (SEBÉSZ-, JÁRVÁNYMEGELŐZŐ, SZÖVET…).
  • AZ ÁLARCNAK TAKARNIA KELL AZ ÁLLAT, A SZÁJ-, ÉS ORRNYÍLÁSOKAT.

TÁVOLSÁGTARTÁS:

• A TÁVOLSÁGTARTÁS MINDEN SZEMÉLYTŐL FIZIKAILAG LEGKEVESEBB 1.5 MÉTERT JELENT. EZ AZ ÓRA IDEJÉRE ÉS A SZÜNETEKRE IS EGYARÁNT VONATKOZIK.
  • A MOSDÓBA CSAK ANNYI TANULÓ MEHET BE, AHÁNY FÜLKE VAN, A TÖBBIEK ELŐTTE

VÁRAKOZNAK LEGALÁBB 1 MÉTERRE EGYMÁSTÓL.

• A TANULÓKNAK AZ IVÓVIZET MAGUKKAL KELL HOZNIUK-HORDANIUK, HOGY NE IGYONAK A CSAPRÓL, A KEZÜKBŐL VAGY MÁSIK TANULÓ FLAKONJÁBÓL.
  • AJÁNLATOS AZ ISKOLAKEZDÉS ELŐTT TÁPLÁLKOZNIUK, HOGY ELKERÜLJÉK AZ ESETLEGES TOVÁBBI FERTŐZÉSEKET.
  • RENDSZERES KÉZMOSÁSRA SZÜKSÉG VAN:
  • ISKOLÁBA LÉPÉSKOR, A MOSDÓ HASZNÁLATA, VAGY ORRFÚJÁS UTÁN; EVÉS ELŐTT ÉS UTÁN,

VALAMINT A KEDVENCEK (KUTYA-MACSKA) SIMOGATÁSA UTÁN.

• A POR ÁLLAGÚ SZÁRAZ FERTŐTLENÍTŐ SZER HASZNÁLATA NEM HELYETTESÍTHETI A SZAPPANNAL

VALÓ KÉZMOSÁST. 3-4 KÉZFERTŐTLENÍTÉS UTÁN KÖTELEZŐEN MOSSUNK KEZET SZAPPANNAL ÉS VÍZZEL, AMINEK IDŐTARTAMA LEGKEVESEBB 20 MÁSODPERC.

• NEM FERTŐTLENÍTETT KÉZZEL NE NYÚLJUNK A SZEMÜNKHÖZ, ORRUNKHOZ, SZÁNKHOZ!